13 lutego br. nasza parafia świętowała jubleusz 50-lecia swojego istnienia.

Przypomnijmy. Utworzona została dekretem biskupa włocławskiego Jana Zaręby, podpisanym 2 lutego 1972 roku. Wszedł on w życie 6 lutego tego roku. Pierwszym proboszczem został, zamieszkujący tu od dwóch lat w utworzonym uprzednio środku duszpasterskim, ksiądz Stefan Kaczmarek, którzy w zamian za obecną plebanię oddał gospodarstwo w Dąbiu nad Nerem, które otrzymał w spadku po swoich rodzicach.

Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Obok niego stanęli przy ołtarzu rodacy: Ksiądz Marian bronikowski i ksiądz Artur Krzyżanowski. Dopełnieniem uroczystości był przyjęty przez trzydzieści dziewięć dziewcząt i chłopców sakrament bierzmowania.

Z okazji jubileuszu złożono okolicznościowe dary:

  • Ksiądz Marian Bronikowski ofiarował symbol: cegłę wyjątą z drzwi świętych Bazyliki Świętego Piotra w roku 2016 (Jubileusz Miłosierdzia), byśmy  naszą wspólnotę parafialną budowali na fundamencie Bożego Miłosierdzia i przekazał 300 egzemplarzy Listu Franciszka do Rodzin, opublikowanego z okazji Roku Amoris laetitiae.
  • Ksiądz Artur Krzyżanowski ofiarował biały ornat z symbolami eucharystycznymi.
  • Zarząd i Rada Gminy Baruchowo komplet lekcjonarzy mszalnych w nowym tłumaczeniu.
  • Rada parafialna ufundowała tablicę, upamiętniająca dotychczasowych proboszczów naszej parafii.
  • Parafianie przekazali na dar ołtarza kwotę (zbiórki po wioskach i ofiary ndywidualne) kwotę 7 960 zł. O przeznaczeniu ofiary zdecyduje w najbliższym czasie rada parafialna.
  • Rodzice bierzmowanych udekorowali światecznie kościółw.

W imieniu parafii księdza biskupa powitała pani Jolanta Tomaszewska ze Skrzynek. W imieniu bierzmowanych dziękował za udzielenie tego sakramentu Bartlomiej Zieliński z Gorenia Dużego.

Poniżej fotorelacja z uroczystości, tradycyjnie przygotowana przez panią Dorotę Pyszkowską z Krzewentu.