1. Trwa maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
  2. Caritas Polska informuje o coraz trudniejszej sytuacji w Ukrainie, ale też w Syrii, czy objętej wojną Afryce. Dlatego warto pamiętać o stojącej przy obrazie bł. Bronisławy puszce i – w miarę możliwości – wspierać pozostających bez dachu nad głową i pracy.
  3. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Oznacza to, że zbliżamy się do końca okresy spowiedzi wielkanocnej. Każdy, kto chce to uczynić ma możliwość każdego dnia w tygodniu, pół godziny przed Mszą świętą.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę mieszkańców Czarnego-Nadleśnictwa.
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.