1. Dziś w naszej parafii wielkie święto. Dwadzieścioro dzieci po raz pierwszy uczestniczyło we Mszy św., przyjmując Pana Jezusa do swojego serca. Modlimy się w ich intencji, przede wszystkim o wytrwanie w wierze i jej pogłębienie. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza, którym jest piękna patena do konsekracji chleba eucharystycznego. Dzieci, w tak zwanym białym tygodniu, przychodzić będą na Mszę św. o godz. 18. We wtorek o godz. 9:00.
  2. Rozpoczyna się maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
  3. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To także dzień świętowania uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte o godz. 9:00 i 12:00. Na tej drugiej modlimy się w intencji naszych Ochotniczych Straży Pożarnych ze Skrzynek i Gorenia Dużego.
  4. Komunia święta rocznicowa w przyszłą niedzielę, 8 maja, o godz. 9:00. Bezpośrednie przygotowanie do niej rozpocznie się w poniedziałek, 2 maja.
  5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00.
  6. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.