1. Dzisiejsza niedziela tradycji Kościoła kończy oktawę Wielkanocy. Bywa nazywana Białą, Przewodnią lub Miłosierdzia Bożego. Tę ostatnią zawdzięcza objawieniom św. Faustyny Kowalskiej. Tajemnica Bożego Miłosierdzia uczy nas przede wszystkim zaufania Bogu i pochylenia się z miłością nad słabością drugiego człowieka. Stajemy przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i powtarzamy: Jezu, ufam Tobie.
  2. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie do I Komunii świętej. Dzieci przyjdą na próbę, na godzinę 16:00. Spowiedź dzieci, rodziców i rodzin w sobotę o godz. 9:00. Uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę o godz. 9:30. Ponieważ grupa dzieci w tym roku jest bardzo duża do świątyni będą mogli wejść, oprócz dzieci, jedynie rodzice i chrzestni. Dla pozostałych będą krzesła przed kościołem. Dziękujemy za zrozumienie.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się nabożeństwa majowe. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przed przydrożnymi kapliczkami. Cieszy, że większość z nich już została uprzątnięta i odnowiona. Pielęgnujmy piękny zwyczaj trwania przy nich na modlitwie.                    
  4. Komunia święta rocznicowa w niedzielę, 8 maja, o godz. 9:00. Bezpośrednie przygotowanie do niej rozpocznie się w poniedziałek, 2 maja. - Uwaga, data poprawiona!
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.